اخبار
مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا برگزار خواهد کرد
مراسم فارغ التحصیلی زبان آموزان فارسی 2017
مراسم فارغ التحصیلی زبان آموزان زبان فارسی مرکز آنکارا در تاریخ 16 آرالیک برابر با 25 آذر 1396 ساعت 11 صبح روز شنبه دز محل مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی در آنکارا با حضور رایزن محترم فرهنگی و معاونت محترم فرهنگی و استاتید و علاقمندان برگزار خواهد شد
 
شناختنامه‌ای برای شعر دوران جدید ترکیه
شناختنامه‌ای برای شعر دوران جدید ترکیه
چنان‌که در مقدمه‌ی کتاب «شناختنامه‌ی شاعران و شعر معاصر ترک» آمده است، در سال‌های ۲۰۱۴ ـ ۲۰۱۵ تعدادی از شاعران ترکیه برای حضور در برنامه‌های شعرخوانی، از طرف نهادهای وابسته به دولت به خارج از ترکیه اعزام شدند. آنها حین شرکت در این برنامه‌ها متوجه ‌شدند که مخاطبان‌شان در کشورهای دیگر شناختی از شعر ترکیه ندارند. این وضعیت سبب می‌شود «انجمن هنرهای زیبا و آثار باستانی» ترکیه با پشتیبانی «بنیاد رونمایی آثار هنری»، تحت پوشش نخست‌وزیری این کشور، اقدام به تدوین شناختنامه‌ی شعرای معاصر ترکیه کند. در ادامه، ترجمه‌ی این شناختنامه که متن اولیه‌ی آن به زبان ترکی و با خط عثمانی منتشر شده است، در دستور کار نهادهای فرهنگی ترکیه قرار می‌گیرد. متولیان فرهنگی ترکیه قصد دارند پس از اینکه این کتاب به هفت زبان ترجمه شد، پس از رونمایی در اختیار کتابخانه‌های کشورهای جهان قرار بگیرد.
 
آغاز جشن‌های ثبت جهانی دهکده و شهرهای جهانی صنایع‌دستی ایران
آغاز جشن‌های ثبت جهانی دهکده و شهرهای جهانی صنایع‌دستی ایران
با برگزاری مراسم جشن ثبت کلپورگان به‌عنوان دهکده جهانی سفال از امروز سه‌شنبه 21 آذر، جشن‌های ثبت دهکده و شهرهای جهانی صنایع‌دستی ایران به صورت رسمی آغاز می‌شود.
 
سی ان ان: روحانی با رهبران جهان اسلام در استانبول درباره قدس گفت و گو می کند
سی ان ان: روحانی با رهبران جهان اسلام در استانبول درباره قدس گفت و گو می کند
شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا گزارش داد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران قرار است بر سر موضوع قدس با دیگر رهبران جهان اسلام در استانبول دیدار و گفتگو کند.
 
با حضور رییس جمهوری ایران؛
نشست سران سازمان همکاری اسلامی در حمایت از قدس در استانبول آغاز شد
نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دفاع از قدس و بررسی راهکارهای مواجهه با تصمیم رییس جمهوری آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان در شهر استانبول ترکیه آغاز شد.
 

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1061338 | بازدید امروز : 234 | کل بازدید : 1591760 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 | زمان بازدید : 1.5938 

نشانی: ترکیه، آنکارا، محله غازی عثمان پاشا، خیابان رشید غالب، شماره 77

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Reşit galip Cd. No:77, Çankaya, Ankara / Türkiye 

  irankulturevi@yahoo.com
 Tel: +90 312 448 0050