اخبار > با حضور رایزن فرهنگی کشورمان در انجمن ایرانشناسی صورت پذیرفت؛ تاکید بر تدوین برنامه جامع بنیاد ایرانشناسی


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رایزن فرهنگی کشورمان در انجمن ایرانشناسی صورت پذیرفت؛ تاکید بر تدوین برنامه جامع بنیاد ایرانشناسی

با حضور رایزن فرهنگی کشورمان در انجمن ایرانشناسی صورت پذیرفت؛ تاکید بر تدوین برنامه جامع بنیاد ایرانشناسی

روز سه شنبه مورخ 12/ 04/1397 محمود صدقی زاده رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با حضور در بنیاد ایرانشناسی از نزدیک با فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته توسط این بنیاد آشنا شد.

در این جلسه ابتدا دکتر کاآن دیلک رییس انجمن ایرانشناسی گزارشی از اقدامات انجام شده ی این انجمن در سه سال گذشته ارایه نمود.

وی گفت: چاپ و انتشار 16 جلد کتاب در موضوعات مختلف ایرانشناسی، اعزام دانشجو جهت حضور در دوره های آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی به جمهوری اسلامی ایران، برگزاری دوره های ایرانشناسی در محل انجمن ایرانشناسی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی با موضوع ایرانشناسی و غیره بخشی از اقدامات انجام شده در طول سه سال گذشته توسط این انجمن می باشد.

در ادامه این جلسه رایزن فرهنگی کشورمان با تشکر از اقدامات صورت گرفته از سوی بنیاد ایرانشناسی، تمرکز این بنیاد بر فعالیت های فرهنگی مرتبط با موضوع ایرانشناسی را اقدامی مهم و ارزشمند دانست و افزود: فعالیت های فرهنگی مرتبط به معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی شاکله اصلی فعالیت های بنیاد ایرانشناسی را تشکیل می دهد که این مهم از سوی بنیاد ایرانشناسی در گذشته صورت پذیرفته و بایستی تداوم یابد.

صدقی زاده تدوین برنامه جامع بنیاد ایرانشناسی در سال جاری و بهره گیری از نخبگان فرهنگی را گام مهم و جدی در توسعه ی فعالیت های این بنیاد دانست و افزود: ظرفیت های موجود در کشور ترکیه به دلیل وجود اشتراکات مهم فرهنگی، زمینه ی مساعدی را برای بهره گیری از نخبگان فرهنگی فراهم ساخته است.

بر پایه ی این گزارش گفتنی است بنیاد ایرانشناسی در آنکارا از سه سال گذشته توسط دکتر کاآن دیلک تاسیس گردیده و اقدامات مهمی را در توسعه مناسبات فرهنگی و معرفی تاریخ، فرهنگ و هنر ایرانیان به جامعه میزبان به انجام رسانیده است.


١٨:٥٨ - 1397/04/14    /    شماره : ٧٠٨٥٣٥    /    تعداد نمایش : ١٣٣٤خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1398062 | بازدید امروز : 474 | کل بازدید : 2126666 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.9111 

نشانی: ترکیه، آنکارا، محله غازی عثمان پاشا، خیابان رشید غالب، شماره 77

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Reşit galip Cd. No:77, Çankaya, Ankara / Türkiye 

  irankulturevi@yahoo.com
 Tel: +90 312 448 0050