اخبار > دیدار هیئتی از خبرگزاری آناتولی با رایزن جدید فرهنگی ایران در آنکارا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار هیئتی از خبرگزاری آناتولی با رایزن جدید فرهنگی ایران در آنکارا

دیدار هیئتی از خبرگزاری آناتولی با رایزن جدید فرهنگی ایران در آنکارا

آنکارا/ سلنا صمدلی/خبرگزاری آناتولی

هیئتی از خبرگزاری آناتولی متشکل از محمت اوزتورک، مدیر بخش زبان های خارجی و حكمت گوك، مدير بخش فارسی خبرگزاری آناتولی با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا پایتخت ترکیه٬ ضمن خوشامدگویی به محمود صدقی زاده رایزن جدید فرهنگی این کشور در آنکارا در خصوص گسترش همکاریها و توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

محمت اوزتورک، مدیر بخش زبان های خارجی خبرگزاری آناتولی در این دیدار ضمن اشاره به اینکه روابط ایران و ترکیه در سطح بسیار بالایی قرار دارد گفت: با تاسیس بخش فارسی خبرگزاری آناتولی سعی می کنیم تا به تقویت روابط بین دو کشور کمک کنیم. معتقدیم که بخش فارسی آناتولی نیز نقش مهمی در این زمینه خواهد داشت. هدف ما ایجاد وحدت در بین امت اسلام است. آناتولی اکنون در 13 زبان مختلف به انعکاس اخبار منطقه و جهان می پردازد.

محمود صدقی زاده رایزن فرهنگی ایران در آنکارا نیز ضمن تشکر از این دیدار اظهار داشت: این دو کشور دارای مشترکات تاریخی٬ فرهنگی و بافت جمعیتی مشابهی هستند. این قرابت و نزدیکی نیز سبب تقویت روابط بین دو کشور می شود. در همین راستا نیز رسانه ها می تواند نقش مهمی در گسترش و توسعه روابط دو کشور ایفا کند. نقش رسانه ها در دنیای امروز غیر قابل انکار است.

وی با اشاره به تاثیر مثبت و منفی رسانه ها افزود: از سیاست بی طرف و نگاه واقع بینانه آناتولی در انعکاس اخبار بسیار متشکریم. تلاش و تاکید ما نیز انعکاس واقعیتها در دو کشور است.

حكمت گوك، مدير بخش فارسی خبرگزاری آناتولی در این دیدار اظهار داشت: هدف اصلی ما تبادل اخبار و اطلاعات و برقراری ارتباط خبری بین دو کشور و دو ملت است. حتی ممکن است اختلاف دیدگاههایی بین سیاسیون و متفکرین دو کشور وجود داشته باشد. نقش رسانه ها تعدیل فضا و توسعه روابط دو کشور است.آناتولی همیشه بر بی طرفی و انعکاس واقعیتها به صورتی غیر مغرضانه تاکید دارد. هدف ما تبادل سریع اخبار٬ پوشش خبری بیشتر و در نتیجه آشنایی بیشتر ملت دو کشور با اخبار٬ تاریخ و فرهنگ همدیگر است.


١٢:٣٧ - 1397/04/20    /    شماره : ٧٠٨٨٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٢٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1317456 | بازدید امروز : 136 | کل بازدید : 1998618 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 1.9063 

نشانی: ترکیه، آنکارا، محله غازی عثمان پاشا، خیابان رشید غالب، شماره 77

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Reşit galip Cd. No:77, Çankaya, Ankara / Türkiye 

  irankulturevi@yahoo.com
 Tel: +90 312 448 0050