اخبار > امید وارم ازبرکات قرآن کریم بتوانیم درهدایت جوامع انسانی بهره ببریم


  چاپ        ارسال به دوست

ابراهیمی ترکمان در افتتاح نمایشگاه قرآنی مشترک ایران و ترکیه:(3)

امید وارم ازبرکات قرآن کریم بتوانیم درهدایت جوامع انسانی بهره ببریم

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آيين افتتاحيه نمایشگاه مشترک قرآنی ایران و ترکیه بر ضرورت بهره‌گيري از برکات قرآن کریم در هدایت جوامع انسانی تأكيد كرد.

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مشترک قرآنی ایران و ترکیه ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: امروز به برکت قرآن در کنار هم جمع شده‌ایم. در این نمایشگاه معنوی هنرمندان و کاتبان از جمهور ی اسلامی ایران و جمهوری ترکیه حضور دارند و با ارائه آثار هنری دیدگان ماو بازدیدکنندگان را مزین به کلمات وحی کردند.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به زیبایی خطوط قرآنی در آثار کاتبان وحی اظهار كرد: امروز از هنرمندی این اساتید خطوط قرآنی بهره مند می‌شویم و امیدواریم آیات نورانی الهی تاثیرش را برجان و روح ما بگذارد و تفکر و تعقل در انسان ها بيشتر شود و از برکات قرآن کریم بتوانیم در هدایت جوامع انسانی بهره ببریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان به ویژگی‌های آثار هنری اسلامی اشاره کرد و گفت: برای تولید یک اثر هنری و اسلامی مانند تابلوی نقاشی و یا خطاطی قرآنی، هنرمند مسلمان باید دارای طهارت روح و جسم باشد. وی طهارت هنرمند را از ویژگی‌های برجسته خلق آثار هنری برشمرد.

در این نمایشگاه، خانم زهرا معصومی، هنرمند ایرانی در رشته تذهیب و علی تن، از هنرمندان برجسته کشورمان حضور دارند و به خلق آثار هنری می‌پردازند.

بنابر اعلام اين خبر،‌ نمایشگاه مشترک قرآنی ایران و ترکیه 5 دي‌ماه با حضور ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هیأت علمای ایران و علی ارباش، رییس سازمان دیانت ترکیه در سالن نمایشگاه مسجد احمد حمدی آکسیکی سازمان دیانت افتتاح شد.

گفتنی است؛ ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در رأس هیأت بلندپایه به منظور امضای تفاهمنامه میان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت جمهوری ترکیه در سفری دو روزه به ترکیه سفر كرد. افتتاح نمایشگاه قرآنی، برگزاری کنفرانس خبری مشترک و امضای تفاهمنامه و دیدار و گفتگو با مسئولین فرهنگی و دینی دو کشور از برنامه‌های این سفر است.


٠٩:٤٤ - 1398/10/06    /    شماره : ٧٤١٦٢٨    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1344869 | بازدید امروز : 32 | کل بازدید : 2040356 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2.2813 

نشانی: ترکیه، آنکارا، محله غازی عثمان پاشا، خیابان رشید غالب، شماره 77

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Reşit galip Cd. No:77, Çankaya, Ankara / Türkiye 

  irankulturevi@yahoo.com
 Tel: +90 312 448 0050