پروتکلهاي امضا شده
تفاهم نامه همكاري فرهنگي
 
 
 
 
 

با توجه به علائق تاريخي، جغرافيائي، فرهنگي و اجتماي موجود ميان جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تركيه و با عنايت به ضرورت همكاريهاي فرهنگي و تبادل فكر و اطلاعات در راستاي بسط و توسعه اين علائق و عرضه خطوط عمومي آ ن به همه جهان، تفاهم نامه اي در چهارچوب قوانين دو كشور، بدون اينكه مباينتي با امنيت ملي و سياست داخلي و خارجي دو كشور داشته باشد ميان مركز تحقيقات فرهنگ ترك و حاجي بكتاش ولي وابسته به دانشگاه غازي و كتابخانه و مركز اسناد آستان قدس رضوي به شرح زير تنظيم شده است :

ماده 1- مبادله فيلم، ميكروفيلم، CD، ديسكت، ميكروفيلم و كاتالوگ نسخ خطي و هر نوع كتاب و نشريه مربوط به فرهنگ و تاريخ مشترك دو كشور.

ماده 2- طرفين در انجام طرحهاي بررسي و تحقيق نسخه هاي خطي، مشتركاً به ترجمه و انتشار و نشريه مناسب خواهند ديد خواهند پرداخت.

ماده 3- انجام همكاريهاي فني در حفاظت و مرمت نسخه هاي خطي

ماده 4- ترتيب جلسات آموزشي و تبادل فكري در موضوعات مورد علاقه طرفين

ماده 5- تلاش براي اعزام متقابل هيأتها به منظور بازديد از فعاليتهاي انجام يافته و تبادل اطلاعات.

ماده 6- در صورت توافق طرفين در تبادل هيأتها كه به صورت متقابل انجام خواهند گرفت هزينه رفت و برگشت توسط گسيل دارنده و هزينه اقامت و اياب ذهاب توسط طرف پذيرنده تأمين خواهد شد.

ماده 7- اين تفاهم نامه از تاريخ امضاء لازم الاجراست و چنانچه يكي از طرفين تمايل به فسخ آن داشته باشد لازم است شش ماه قبل قصد خود را كتباً به طرف مقابل اعلام كند.

ماده 8- در صورت فسخ و يا تغيير اين تفاهم نامه تحقيقات مشتركي كه به مرحله اجرا گذارده شده اند تا انجام تحقيقات ادامه خواهد يافت.اين تفاهم نامه در آنكارا در تاريخ ششم تير ماه 1380 به دو زبان فارسي و تركي تنظيم و از سوي طريفين امضاء شده است.

كتابخانه و مركز اسناد مركز تحقيقات فرهنگ ترك و حاجي بكتاش ولي

آستان قدس رضوي دانشگاه غازي
 
 
 
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3833 | بازدید امروز : 198 | کل بازدید : 2129041 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 3.0782 

نشانی: ترکیه، آنکارا، محله غازی عثمان پاشا، خیابان رشید غالب، شماره 77

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Reşit galip Cd. No:77, Çankaya, Ankara / Türkiye 

  irankulturevi@yahoo.com
 Tel: +90 312 448 0050